pdf

Wheelylift - autom., obrotowy wieszak rowerowy 12-24kg

Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 899,00 zł 899.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 000-1224

Opis

Whellylift to unikalny, prosty i oszczędzający miejsce system. Dzięki innowacyjnej konstrukcji pozwala łatwo i bez wysiłku podnieść do góry każdy rower. Obrotowy mechanizm czyni system Wheelylift jeszcze bardziej funkcjonalnym nawet w małych przestrzeniach. Wheelylift jest łatwy w montażu i bardzo praktyczny gdziekolwiek go zastosujesz.

 

Idea rozwiązania Wheelylift jest bardzo prosta. Polega na przechowywaniu roweru w pozycji pionowej na wieszaku przymocowanym do ściany. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo miejsca. Pojawia się jednak wtedy pytanie, jak to zrobić skoro rower jest ciężki. Holenderski projektant i twórca Wheelylift rozwiązał ten problem. Opracował system pozwalający bez wysiłku zawiesić rower w pionie, nawet dla rowerów ważących ponad 10kg. Można zatem powiedzieć, że rozwiązanie to jest jedyne w swoim rodzaju, a dzięki niemu można oszczędzić nawet do 60% miejsca. Dodatkowo, co ważne można go zastosować niemal w każdych warunkach.

 

              

 

Jak to działa 1: wieszanie roweru na Wheelylift

Jak zawiesić rower na wieszaku ?

Podjedź rowerem do wieszaka. W wieszaku jest specjalny uchwyt. Zaczep kołem uchwyt aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Nastąpi wtedy aktywacja mechanizmu, który bez wysiłku osoby go obsługującej pociągnie rower do góry. I to wszystko! Bez wysiłku, bez dźwigania, bez obciążania pleców. Gdy rower jest w pionie, specjalny mechanizm Wheelylift sprawia że w tej pozycji jest on stabilny i bezpieczny. Dodatkowo gdy potrzebujesz jeszcze więcej miejsca możesz przekręcać w pionie cały rower razem z wieszakiem w lewo i w prawo.

 

             

Jak to działa 2: zdejmowanie roweru z Wheelylift

 

Jak zdjąć rower z wieszaka ?

Przytrzymaj rower za kierownicę i siodełko, lekko pociągnij do siebie. Rower będzie powoli i bezpiecznie opuszczać się na dół. Usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. Możesz teraz pojechać swoim rowerem na przejażdżkę a mechanizm jest od razu gotowy do następnego użycia. Jak widzisz zdejmowanie ciężkiego roweru ze stojaka nie wymaga prawie żadnego wysiłku.
 

Co czyni system Wheelylift rozwiązaniem jedynym w swoim rodzaju?
System Wheelylift zdobywa coraz większą popularność z uwagi na następujące właściwości:

 

Oszczędza miejsce
Pionowy sposób przechowywania Wheelylift umożliwia przechowywanie większej ilości rowerów na tej samej powierzchni w stosunku do innych systemów.

Rozwiązanie dla każdego typu roweru
Wheelylift jest kompatybilny z każdym typem roweru, niezależnie czy jest to ciężki czy lekki. Nawet jeżeli jeździsz elektrycznym rowerem to dla Wheelylift żaden problem.

Lekki jak piórko
Używając Wheelylift nie wkładasz żadnego wysiłku aby zawiesić ciężki rower na ścianie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ mechanizm jest aktywowany w momencie najechania kołem na zaczep. W tym momencie mechanizm podnośnika wykona za ciebie całą pracę. To wszytko jest możliwe dzięki opatentowanej metodzie podnoszenia i opuszczania. Dla zastosowań w firmach oznacza to, że można zawieszać rower zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.
 
 
Bezobsługowy
Konstrukcja mechanizmu sprawia, że jest on bezobsługowy, a także łatwy do utrzymania w czystości.

Samowystarczalny
Wheelylift nie potrzebuje zasilania elektrycznego, jest oparty o samowystarczalny mechanizm. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest on przyjazny dla środowiska. Do produkcji stojaka zostały użyte tylko trwałe i wytrzymałe materiały a w całym łańcuchu produkcyjnym bazujemy na tym aby był on jak najmniej szkodliwy dla środowiska w odniesieniu do warunków pracy, logistyki, zakupów, magazynowania itp.

Bezpieczny
Podczas normalnego użytkowania nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia twojego roweru.

Możliwość obrotu
Wheelylift ma możliwość obrotu w pionie, co oznacza, że teraz możesz przechowywać swój rower na jeszcze mniejszej przestrzeni (takiej jak np: hol czy mała komórka) zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność. Wheelylift jest prosty do przesuwania w pionie, co oznacza że masz dostęp także do innych rowerów zawieszonych na sąsiednich stojakach Wheelylift. W prosty sposób masz możliwość przechowywania wielu rowerów ustawiając je pod różnymi kątami względem ściany (sprawdź dokumentację techniczną).
 

Dodatkowe funkcjonalności

 

Wiele stojaków na jednym filarze

Jeżeli masz do przechowania więcej rowerów, prowadzisz wypożyczalnię, sieć sprzedaży, sklep rowerowy lub inne miejsce w którym trzymasz więcej rowerów, możesz zastosować wiele stojaków Wheelylift na jednym filarze. Takie rozwiązanie spowoduje maksymalną oszczędność miejsca.

 

Wykorzystanie narożników ścian i innych niefunkcjonalnych miejsc

 

Są miejsca które ciężko jest zagospodarować, takie jak narożniki ścian, małe wąskie ścianki lub inne niefunkcjonalne przestrzenie. Zastosowanie w tych miejscach jednego lub więcej stojaków spowoduje, że lepiej wykorzystasz i zagospodarujesz każdą przestrzeń.

 

 

Przechowywanie rowerów pod różnymi kątami

Ustawienie wielu rowerów w wąskim korytarzu nie stanowi teraz problemu, dzięki możliwości przechowywania rowerów na stojakach pod różnymi kątami. Skontaktuj się z nami aby uzyskać informację jakie minimalne wymiary A-E należy zachować aby zapewnić pełną funkcjonalność.

 

Blokowanie ramienia

 

W celu zachowania dodatkowej ochrony, po wyjęciu roweru ze stojaka możesz zablokować ramię gdy jest ono w dole. Zabezpieczy to przed przypadkowym uruchomieniem mechanizmu podnoszenia roweru.

 


Obraz 1 . Aby odblokować ramię: pociągnij przycisk blokady i przekręć o ćwierć obrotu.
Obraz 2. Aby zablokować ramię, przekręć przycisk blokady o ćwierć obrotu. Ramię zostanie wtedy automatyczne unieruchomione.
Uwaga: Przed użytkowaniem Wheelylift przycisk musi być w pozycji odblokowanej.

Specyfikacja techniczna

Materiał: Stal
Obróbka powierzchniowa: warstwa ochronna nanoszona w procesie galwanizacji lub lakierowania proszkowego
Waga: 10 kg
Długość obudowy: 700 mm
Szerokość obudowy: 55 mm
Odległość od obudowy do ściany: 30 mm
Swobodny obrót w pionie (pivot): od 0 ° do 180 °
Podnoszenie napędu mechanizmu: AVMC wraz z siłownikiem pneumatycznym
Gwarancja producenta: 1 rok
Minimalny rozstaw obręczy: 33 mm
Minimalny rozstaw szprych na obręczy : 55 mm

 

Instrukcja instalacji Wheelylift
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl